Kaip pasirinkti drėkinimo įrenginį?

Kaip pasirinkti drėkinimo įrenginį?

Kokio drėkintuvo reikia? Kokių jų būna? 

Drėkinimo plotas yra maksimalus plotas, kurį įrenginys gali efektyviai drėkinti. Tačiau greičiausiai nereikia 100% pasikliauti gamintojo nurodomu dydžiu, nes dažniausiai tai yra maksimalus drėkinimo plotas esant idealioms aplinkos sąlygoms. Rekomenduojama rinktis didesnį plotą galintį drėkinti oro drėkintuvą nei reikia. Apsiskaičiuoti šį plotą galima įvertinant įrenginio drėkinimo pajėgumą, kuris nusako vandens išgarinimo kiekį per valandą arba parą.

Žemiau esančioje lentelėje pateikiamas apytikslis drėkinimo pajėgumo ir ploto santykis: 

 

 

 

 

Jei norite drėkinti tik vieną kambarį, tuomet siekiamo oro drėgnumo galite ir nesulaukti. Oro drėgmė patalpoje linkusi pasiskirstyti tolygiai, tad jei kituose kambariuose sausa, tuomet atidarius drėgmės prisotinto kambario duris, dalis drėgmės pereis į kitas patalpas.

Triukšmas. Oro drėkintuvas gali skleisti nuo lengvą burzgimą iki verdantį vandenį primenantį garsą. Tyliausi yra ultragarsiniai oro drėkintuvai, kadangi jie nenaudoja ventiliatoriaus. Garsiausiai dirba šaltų garų oro drėkintuvai.

Dar viena problema yra „baltos dulkės“. Čiaupu atitekantis vanduo dažnai savo sudėtyje turi įvairių mineralų, kurie drėkintuvui skleidžiant vandens garus, nusėda kambaryje. Šiuolaikiniai drėkintuvai turėtų nebepalikti baltų nuosėdų, kadangi yra modernių filtrų ir įvairių cheminių priemonių, tačiau renkantis pigesnį įrenginį vertėtų apie tai pasiteirauti pardavėjo. Ši problema itin aktuali ultragarsiniuose drėkintuvuose.

Valymas. Jei oro drėkintuve paliksite vandenį ir jo nekeisite, ilgainiui iš jo gali pasklisti „pastovėjusio“ vandens kvapas. Negana to, jei prietaisą įjungsite su ilgai jame stovėjusiu vandeniu, į orą pateks toje terpėje užaugę mikroorganizmai. Yra tokių įrenginių, kuriuos reikia praskalauti bent kas antrą dieną. Tad oro drėkintuvo priežiūra rūpintis reikia – rekomenduotina vadovautis gamintojo nurodymais.

Vanduo. Kieto vandens naudojimas pareikalaus dažnesnio filtrų keitimo. Suminkštintas vanduo tinka šaltų garų įrenginiams, tačiau jį naudojant ultragarsiniuose – atsiras baltų nuosėdų. Ultragarsiniams oro drėkintuvams geriausiai tinka distiliuotas arba filtruotas vanduo.
Kai kurie oro drėkintuvai turi integruotus higrometrus (drėgmėmačius), matuojančius patalpos drėgmės lygį. Rekomenduojama rinktis oro drėkintuvą su automatiniu higrometru, kad jis laiku automatiškai įjungtų ir išjungtų oro drėkintuvą, siekiant palaikyti tinkamą patalpos drėgmės lygį. Verta paminėti, kad pigesnių modelių higrometrų tikslumas gali būti ginčytinas.

Filtrai. Šaltą orą naudojantiems įrenginiams filtrus reikia keisti nuolat. Pasidomėkite apie filtrus, jų kainą ir prieinamumą. Karštų garų oro drėkintuvai filtrų dažniausiai neturi, o pigesniuose šaltų garų įrenginiuose filtrus gali tekti keisti jau po 2–4 mėnesių.
Svarbiausia papildoma savybė – perspėjimas apie rezervuare esančio vandens pabaigą ir automatinis išsijungimas jam pasibaigus.
 

Oro drėkintuvai būna keturių rūšių:

  1. Karštų garų oro drėkintuvas užvirina vandenį ir taip į aplinką patenka karšti garai, tuo pačiu sušildydami ir aplinkos orą. Virimo proceso metu iš vandens pašalinamos erkutės ir bakterijos, tad garai yra maksimaliai švarūs. Tai tyliai veikiantis ir pigus prietaisas. Didžiausias jo minusas – šildymo procesas sunaudoja daug elektros energijos.
  2. Šaltų garų oro drėkintuvas drėgmę į aplinką skleidžia naudodamas ventiliatorių arba rotorių. Jis į vandeniu absorbuotą kempinę ar filtrą pučia orą ir taip drėgmė patenka į aplinką. Šalto garo drėkintuvas nedidina patalpos temperatūros, o tai ypač aktualu vasaros metu. Šis prietaisas yra pigus ir naudoja mažiau elektros energijos nei karštų garų oro drėkintuvas. Didžiausias jo minusas – ventiliatorius skleidžia triukšmą.
  3. Ultragarsinis drėkintuvas garus gamina vibracijos dėka. Vibracija vandenį suskaido į mikrodaleles ir jas paskleidžia į aplinką šalto arba karšto rūko pavidalu. Įrenginyje esanti mineralinių nuosėdų surinkimo kasetė negali pašalinti druskoje esančio natrio. O tai reiškia, kad į įrenginį įpylus druskingo, kitaip sakant „kieto“ vandens, drėkinamoje patalpoje gali atsirasti baltų nuosėdų. Siekiant to išvengti ultragarsiniam oro drėkintuvui rekomenduojama naudoti filtruotą arba distiliuotą vandenį. Neturėdamas ventiliatoriaus, šis prietaisas drėgmę paskirsto blogiau nei šalto garo oro drėkintuvas. Tačiau neturėdamas ventiliatoriaus dirba tyliai, naudoja mažai elektros energijos, pasižymi aukštu našumu. Didžiausias jo minusas – gana aukšta kaina.
  4. Drėkintuvas – oro valytuvas. Šis įrenginys ne tik drėkina, bet ir valo orą. Valymas vyksta jonizavimo principu, kurio metu atskiriami teigiami ir neigiami oro jonai. Atskiri jonai turi krūvį, todėl pritraukia kitas daleles – dulkes ir bakterijas. Jonai susijungia su dalelėmis ir nusėda ant žemės. Tokiu būdu patalpoje atsiranda baltų nuosėdų, kurias rekomenduojama surinkti siurbliu ar šluoste. Didžiausias trūkumas – negalima oro tik valyti arba tik drėkinti, vienu metu atliekamos abi funkcijos.